Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu
Café Collaborations - Excelentní výzkum v ČR a Německu
Jedno je jasné: špičkový výzkum vyžaduje nejen vynikající pracovní podmínky, včetně nejmodernějšího laboratorního vybavení, ale také vynikající mozky. Jaké jsou nejefektivnější způsoby, jak přilákat špičkové zahraniční vědce? Jaké institucionální nástroje jsou v Česku a Německu k dispozici? A co se mohou obě sousední země v tomto ohledu od sebe navzájem naučit?
Ve středu 26.10.2022 se od 16:30 můžete zúčastnit diskuze v rámci projektu Café Collaborations na toto téma.
Koho přivítáme v roli diskutujících?
Pavel Tomančák
vedoucí výzkumné skupiny v Ústavu Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech
Ředitel konsorcia CEITEC v Brně
Pavel Tomančák patří k nejuznávanějším českým vědcům. Působil jako vedoucí výzkumné skupiny v Maxe Plancka pro molekulární buněčnou biologii a genetiku v Drážďanech od roku 2005. Svou vědeckou kariéru zahájil na Masarykově univerzitě v Brně a doktorské studium absolvoval na prestižní evropské Molecular Biology Laboratory (EMBL) v německém Heidelbergu. Poté působil pět let na Kalifornské univerzitě v Berkeley ve skupině známého amerického genetika Geralda M. Rubina. Je spoluautorem více než stovky vědeckých publikací, které byly citovány více než 38 000krát, což z něj činí
jednoho z nejcitovanějších vědců českého původu. Od února 2021 je ředitelem CEITECu.
konsorcia v Brně.
Jelena Lange
Jelena Lange vystudovala geografii v Hamburku (Německo) a Ženevě (Švýcarsko). Pracovala jako výzkumná pracovnice na univerzitě v Greifswaldu (Německo), kde se věnovala výzkumu letokruhů stromů a obnově rašelinišť. Po získání doktorátu v roce 2020 nastoupila jako postdoc na Univerzitu Karlovu v Praze, kde je od letošního roku držitelkou výzkumného stipendia Feodora Lynena od Nadace Alexandra von Humboldta. Její výzkum se zaměřuje na dopady klimatických na růst stromů v subarktických a subalpínských lesích po celém světě. Od května 2022 je členkou správní rady Asociace pro výzkum stromového patra.
Kde a kdy se akce koná?
Kampus Hybernská, Hyb4City, budova A, třetí patro, Hybernská 4, Praha 1
16:30 – 18:30
Účast na akci je ZDARMA!
Pozvánku v PDF najdete zde [PDF 1,94 MB]